עורך דין לגביית חובות ברמת גן

חייבים לכם כסף ולא משלמים לכם? חתמתם על חוזה ועתה הצד השני מסרב לקיים את החוזה? הצד השני להסכם לא עומד בהתחייבויות שלו? ניתן לטובתכם פסק דין והצד השני נמנע מלקיים את ההוראות שבו? יש בידכם שיק שניתן לפקודתכם וחזר לאחר שהופקד? אתם ככל הנראה צריכים עורך דין לגביית חובות, המתמחה בנקיטת הליכים משפטיים מהירים ויעילים לגביית החוב שמגיע לכם.

עורך דין לגביית חובות ברמת גן

מה עושה עורך הדין בכדי לגבות את החוב

קודם כל יש לבחון ממה נובע החוב ולהתאים לו את הליך הגבייה הנכון. אם החוב נובע מהתחייבות בעל פה או בכתב, כדוגמת חוזה שעכשיו הצד השני מסרב לקיים, הרי שמכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים יכול להביא בחלק מהמקרים לגביית החוב באופן מהיר ויעיל. חייב אשר רואה כי עתה הוא ייאלץ להתמודד מול עו״ד הבקי בהליכי גבייה, יחשוב פעמיים לפני שינסה להתחמק מחובותיו. אם החוב נובע משיק שניתן לפקודתכם וחזר או פסק דין שניתן לטובתכם על ידי בית המשפט והחייב לא מבצע אחר ההוראות שבו, ניתן לפתוח תיק הוצאה לפועל ולפעול כנגד החייב בהליכי הוצאה לפועל לגביית החוב. בנוסף, גם במצב בו אתם מחזיקים הוכחה בכתב שמוכיחה כי ישנו חוב לטובתכם (כדוגמת חוזה) וניתן לבצע חישוב פשוט של גובה החוב, ניתן להגיש תביעה בהסתמך על החוזה והחישוב ישירות להוצאה לפועל וללא צורך להגיש תביעה לבית המשפט וזאת כל עוד סכום החוב אינו עולה על 75,000 ש״ח. גם במצב בו אתם סבורים שישנו חוב לטובתכם והצד השני סבור אחרת תמיד ניתן להגיש תביעה לבית המשפט שיכריע במחלוקת ובלבד שיש בידכם ראיה חתומה בכתב על ידי החייב וסכום החוב לא עולה על 75,000 ₪. כאשר מדובר בשיק או בפסק דין שניתן לטובתכם, ניתן לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לגביית החוב ללא קשר לסכום החוב. לאחר פתיחת תיק ההוצאה לפועל, ניתן יהיה לנקוט בהליכי הוצאה לפועל שיאפשרו קידום גביית החוב והפעלת סנקציות שונות על חייב שלא משלם את חובו. 

כיצד גובים חוב מחייב סרבן

תלוי ממה נובע החוב ומה גובהו. אם הוחלט על פתיחת תיק הוצאה לפועל אז נפעל לגביית החוב באמצעות הטלת עיקולים ומגבלות שונות על החייב הסרבן שמטרתם לאלץ  אותו לשלם את החוב כדוגמת עיקול על משכורת, עיקול על רכב, עיקול על נכסי מקרקעין ואף הגבלות שונות כמו הגבלה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה ואף צו עיכוב יציאה מן הארץ. אם החוב אינו מתאים להליכי הוצאה לפועל ישירות אז ניתן להגיש תביעה לבית המשפט על גובה החוב ולאחר קבלת פסק הדין לפעול למימוש פסק הדין באמצעות הליכי הוצאה לפועל. אם החייב יתנגד לחוב בהליכי ההוצאה לפועל או יטען שהחוב כבר ״נפרע״ או יטען את אחת הטענות האחרות שיכול חייב לטעון בהוצאה לפועל, תחילה תעבור בקשתו לרשם ההוצאה לפועל ולאחר החלטת רשם ההוצאה לפועל, יתכן והדיון יעבור לבית המשפט. עניין זה נכון רק במקרה שבו מדובר בתיק הוצאה לפועל שנפתח בגין חוזה או בגין שטר ואין מדובר במקרים בהם ניתן פסק דין שהוגש לביצוע כנגד החייב. 

מתי כדאי לפנות לעורך דין לגביית חובות ברמת גן

כמה שיותר מהר. פנייה לעורך הדין עוד בתחילת ההליך יכולה להביא לגבייה מהירה של החוב והנכם מוזמנים לפנות למשרדנו המומחה בהליכי גביית חובות מחייבים סרבנים. אנחנו נבדוק את החוב ונעריך מהו ההליך המשפטי הנכון ביותר עבורכם ונגבש אסטרטגיה לגביית החוב בצורה מהירה ויעילה. כמו כן, אנו עוסקים גם באיתור נכסיהם של החייבים לצורך גביית החוב. ברשותינו מומחים העוסקים באיתור נכסים של החייבים בשיטות טכנולוגיות מתקדמות וכן בשיטות הלקוחות מעולם המודיעין. 

משרדנו מתמחה בהליכי גבייה מורכבים מחייבים סרבנים ובעל ניסיון רב בתחום. הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו ונשמח לעמוד לרשותכם לצורך גביית החוב.