[email protected] | 077-2200122

מכירת דירה בדמי מפתח

נהוג לחשוב שעסקאות נדל"ן של דמי מפתח חלפו מן העולם אך זה פשוט לא נכון. ישנן לא מעט עסקאות מכירת דירה בדמי מפתח שנעשות מדי שנה הכוללות העברת זכויות דיירות מוגנת ובמדינה שבה מחירי הדיור גבוהים, עסקאות בדמי מפתח יכולות לספק פתרון מעניין גם למוכר וגם לקונה. אמנם בשנים האחרונות כמות העסקאות הולכות ופוחתות, ואולם, עדיין יש עסקאות גם בדמי מפתח. במיוחד כאשר מדובר בנכס מסחרי ופחות כאשר מדובר בדירות. במאמר זה, נסקור דווקא את נושא דיירות מוגנת בדירות

מכירת דירה בדמי מפתח

מהי עסקת דמי מפתח?

מכירים את הפרק הראשון בכל חוזה שכירות שמדגיש את העובדה שחוק הגנת הדייר לא יחול על הצדדים ועל ההסכם ביניהם? אז זה. 

עסקאות בדמי מפתח התפתחו עקב גלי העלייה שפקדו את ישראל בשנים הראשונות להקמתה ומטרת החוק הייתה לייצר פתרון דיור זול יחסית למי שלא הייתה לו אפשרות לרכוש נכס. דמי מפתח אם נבקש לתאר זאת בשפה פשוטה, מדובר בעסקה שהיא שילוב שבין שכירות ובין קניה. מדובר בשכירות ארוכת טווח ובעלות נמוכה באופן מאוד באופן יחסי וזאת מאחר ובתחילת מערכת היחסים משולמים דמי מפתח, כלומר סכום משמעותי ראשוני שמשולם עבור קבלת הזכות להיות דייר מוגן. 

הזכות להיות דייר מוגן גם מזכה את הדייר בתשלום דמי השכירות המאוד נמוכים.. כאשר עורכים עסקת דמי מפתח, בעל הנכס למעשה מקבל את אותו סכום ראשוני (דמי המפתח) בתשלום חד פעמי מהדייר המוגן (השוכר) וממשיך לקבל דמי שכירות נמוכים (שיכולים להגיע לעיתים למאות בודדות של שקלים בחודש) כל עוד הדייר המוגן חי בדירה. מי שרכש את הזכות הופך להיות 'דייר מוגן' ונהנה מהגנה רחבה בחסות החוק, כך שלא ניתן לפנותו מן הדירה משך כל חייו (כל עוד הוא עומד בתנאי ההסכם) ואף עומדת לו האפשרות (בתנאים מסוימים) למכור את זכותו כדייר מוגן או אם בני משפחתו הקרובים מתגוררים איתו את התקופה הקבועה בחוק, הזכות עוברת אליהם באופן אוטומטי. 

נכון להיום, ניתן למצוא נכסים בערים מרכזיות כדוגמת תל אביב, יפו, ירושלים ורמת גן, שמתגוררים בהם דיירים מוגנים אשר משלמים שכירות שיכולה אף להגיע ל 5% משווי השכירות החודשית של דירה מקבילה בשוק. במרוצת השנים נדונו לא מעט תביעות משפטיות בין בעלי נכס ודיירים מוגנים ובתי המשפט ביססו את ההגנה הרחבה הניתנת לדייר המוגן, כך שהיכולת להוציא דייר מוגן מנכס באמצעות בית המשפט היא מלאכה לא פשוטה כלל. לכן, בשנים האחרונות כמות העסקאות המתבצעות בדיירות מוגנת הולכת ופוחתת וזאת מאחר ולרוב, בעלי הדירות מעדיפים לרכוש את זכותם של הדיירים המוגנים המבקשים למכור את זכותם וכך לסיים את מערכת היחסים המורכבת. 

מכירת דירה בדמי מפתח

אז האם כדאי לבצע קנייה או מכירת דירה בדמי מפתח? זאת שאלה מורכבת שתלויה במס' גורמים המשתנים מעסקה לעסקה. כמובן שהשאלה האם כדאי לבצע עסקה מסוג זה, גם תלויה באיזה צד של העסקה את נמצא. האם מצידו של בעל הנכס אשר מקבל דייר בשכירות זעומה לשנים רבות או מצידו של הדייר המוגן שמבקש לקבע לעצמו מקום מגורים, בשכירות נמוכה מאוד (ותוך תשלום דמי מפתח – סכום משמעותי שיכול להגיע גם ל-60% משוויו של הנכס). יש להדגיש בהקשר זה כי לרוב הבנקים לא מוכנים לממן עסקאות בדמי מפתח. ואולם, אם מדובר בנכס אטרקטיבי, במיקום מרכזי, אשר ניתן לקבל בעדו שכירות גבוהה ומחירו הולך ועולה עם השנים, עסקת דמי מפתח ככל הנראה לא תהיה עסקה רצויה. 

אך אם מדובר בנכס ששוויו נמוך ושמחירו אינו עולה (מה שלא ניתן למצוא בשנים האחרונות בישראל), שהמיקום אינו אטרקטיבי והתשואה שמתקבלת עליו נמוכה ואף יש קושי של ממש למצוא בו שוכרים, יכול להיות (וגם לא בטוח) שעסקת דמי מפתח במחיר ראוי ונכון תספק פתרון אפשרי. יתרון נוסף בעסקה בדמי מפתח, היא האפשרות של מי שידו אינו משגת לרכוש נכס במיקום מרכזי ואין לו התנגדות שלא יוכל למכור את הנכס בעתיד (שכן מדובר בזכות שהאפשרות למכור אותה מורכבת).

חשוב לזכור שבעל נכס המבקש לבצע עסקה בדמי מפתח למעשה מעניק לרוכש זכות חוזית להתגורר בנכס כל חייו ואף במקרים מסויימים גם לבני משפחתו המתגוררים איתו לאחר אריכות ימיו. מכיוון שמדובר בעסקה בעלת השלכות לשנים רבות ולעיתים אף לדורות קדימה, אנו ממליצים שלא לבצע עסקה כזו מבלי להיוועץ קודם בעו"ד אשר יש לו ניסיון בעסקאות מסוג זה, שינתח עבורכם את כדאיות העסקה ויבצע אותה עבורכם באופן המיטבי.

למשרדנו ניסיון רב בליווי וייצוג בעסקאות דמי מפתח. עורך דין מכירת דירה מטעמנו יישמח לעמוד לרשותכם.

מדוע חייבים עורך דין ברכישת דירה?

כדי להשיב לשאלה, נתחיל מסיפור אמיתי שהתרחש בישראל,  אדם ששכר דירה מהבעלים האמיתי שלה, זייף מסמכים ורשם את זכויות הבעלות בדירה שהייתה שייכת לבעלת הדירה, על שמו. לאחר מכן מכר את הדירה לאדם אחר. בעת מכירת הדירה, הוא טען שהוא הבעלים של הדירה וזמן קצר לאחר חתימת הסכם המכר, נרשמה בלשכת רישום המקרקעין בתל אביב הערת אזהרה לטובת  הרוכש בגין העסקה הנ"ל.

רכישת דירה כרוכה בהוצאה כספית ניכרת, עבור רוב האנשים, רכישה כזו תתבצע פעם בחיים או פעמים ספורות ולכן על מנת להימנע מסיבוכים והליכים משפטיים מורכבים או חלילה הפסד כספי ניכר, יש להיות מלווה בעורך דין לכל אורך תהליך רכישת הדירה.

סיפור ידוע אחר הממחיש זאת היא פרשת חפציבה, קבוצה של רוכשים רכשו דירות "על הנייר". בחלק מהפרויקטים הקרקע עוד לא הייתה בבעלות חפציבה או שהתמורה עבורה לא שולמה והיא חזרה לבעלים וחלק אכן רכשו והדירות היו במהלך בנייה או במצב מתקדם, אך החברה קרסה כלכלית. הקריסה הותירה משפחות רבות  ללא קורת גג.

לא רוכשים דירה מקבלן, ללא ייצוג של עורך דין. ולא, עורך הדין של הקבלן לא מייצג אתכם אלא את הקבלן. עורך הדין של הקבלן בסה"כ מבצע עבורכם את הרישום. 

 

מה בודקים כשרוכשים דירה?

בדיקת נאותות הנעשית על ידי עורך דין לרכישת דירה, היא תהליך מתמשך בעסקאות מקרקעין,  היא נדרשת בטרם תתבצע העסקה. הבדיקות המקדימות שיבוצעו על ידי עורך הדין, יבררו את מצבו המשפטי של הנכס ואת הסיכונים הכרוכים בעסקה עם המוכר.  לרוכש חשוב יהיה לדעת לדעת האם המוכר הוא אכן בעל הזכויות בדירה, האם רובצים עיקולים על הדירה, האם ישנן הערות אזהרה אחרות וכו'.

הדבר הראשון שצריך לעשות לאחר זיהוי נכס, עוד לפני כל התחייבות, הוא לוודא שאכן ניתן לעשות עסקה בנכס מבחינה משפטית ושניתן יהיה לרשום את העסקה לאחר הרישום. בנוסף לבדיקות המקדימות שמבצע עורך הדין, אנו תמיד ממליצים לשכום גם את שירותיו של שמאי מקרקעין, אשר מבצע בדיקות התאמת הנכס להיתר, לתוכניות הבניה ונותן לרוכש סקירה על מצבו התכנוני של הנכס. בנוסף, ישנם מקרים שמומלץ לשכור גם את שירותיו של מהנדס בניין או מומחה בדק בית אשר יתן את חוות דעתו באשר למצבו הפיזי של המבנה. לבדיקת רטיבויות, מערכות הדירה, מצבה הפיזי של הדירה וכיוב'.

איזה בדיקות מבצע עורך הדין לפני רכישה?

בדיקות משפטיות לפני רכישת דירה – זה מתחיל בבדיקת הזכויות על הנכס – עורך הדין יבדוק את זהות בעלי הזכויות בדירה, האם אכן המוכר הוא בעל הזכויות בדירה, האם הזכויות רשומות במרשם אצל רשם המקרקעין או ברשות מקרקעי ישראל או בחברה משכנת? האם הדירה בנויה על פי היתר כדין?

עורך הדין בודק את נסח הטאבו שיכול ללמד גם על מצב הזכויות בדירה – האם מדובר בבעלות מלאה, האם הבניין נרשם כבית משותף , האם החניה, המחסן או גג הדירה, אכן שייכים לדירה.

משכנתא? משכון? שעבודים? 

בנוסף, עורך הדין יבדוק האם האם יש חובות או שעבודים בדירה, האם יש רשומים משכונות על זכויותיו של המוכר.

במקרים בהם הנכס רשום בטאבו, נסח הטאבו יכול לספק מידע ואולם, לא כל הנכסים בישראל רשומים בטאבו. בנסח הטאבו ניתן למצוא מידע בנוגע בנוגע לחובות או שעבודים בדירה, הערות אזהרה, משכנתאות, עיקולים וכיוב'.

בנכסים שאינם רשומים בטאבו, עורך הדין יבדוק גם ברישומי רשם המשכונות. בנכסים אשר לא רשומים בטאבו, המשכנתא לא ניתן להוציא נסח טאבו ולראות האם רשומה על הנכס משכנתא.  אלה חלק מהבדיקות המקדימות אשר מבוצעות על ידי עורך דין מקרקעין לפני עסקת מקרקעין.

מיסים – למה זה נוגע גם למוכר? 

בנוסף כחלק מהבדיקות המקדימות ובמטרה להגן על זכויותיו של הקונה, עורך הדין של הקונה יבדוק את חשיפת המס של המוכר (זאת מאחר ואם המוכר לא ישלם את המס בו הוא חייב, לא יהיה אפשר לרשום את הדירה על שם הקונה), את חבות הארנונה של המוכר, את חשיפת היטל ההשבחה למוכר.

עורך הדין של הרוכש, במסגרת הבדיקות המקדימות, יוודא שלא חל חוב על המוכר בגין היטל השבחה לרשות המקומית, שכן זה ימנע קבלת "אישור העירייה לרישום בטאבו" לצורך רישום הדירה . אישור עירייה לרישום בטאבו, הוא אחד המסמכים הנדרשים על מנת להשלים את הרישום בנכס.

איך עורך הדין מגן על זכויותיו של רוכש דירה?

לאחר הבדיקות המקדימות: בדיקת זהות המוכר, שיעבודים בדירה ויתר הבדיקות המשפטיות, יהיה אפשר להתקדם לקראת חתימה על חוזה ובסמוך לאחר חתימת החוזה, יש להגן על זכויותיו של הקונה. מאחר ועסקת מקרקעין בניגוד לעסקאות אחרות, לא יכולה להסתיים ביום אחד. מאחר והיא דורשת קבלת אישורים מרשויות המס, מהעירייה, מהבנק ועוד, מיד בסמוך לחתימת החוזה ועוד בטרם יקבל המוכר את כספי התמורה, יש להגן על זכויות הקונה.

ההגנה על זכויותיו של הקונה מתחלקת לרוב לשתי אפשרויות:

נכס שרשום בטאבו ואז ניתן לרשום הערת אזהרה לטובת הקונה, ההערה מונעת מהמוכר לבצע עסקה אשר נוגדת את הערת האזהרה.

נכס שלא רשום בטאבו, אז ניתן לרשום משכון על זכויותיו החוזיות של הרוכש, במידה והנכס רשום בחברה משכנת יש להודיע גם לחברה המשכנת על העסקה שנחתמה וכך נקבל הגנה נוספת מעסקה סותרת. באם הנכס רשום בטאבו אבל לא נרשם עוד כבד משותף או רשום כמושע (בעלות משותפת במקרקעין), לעיתים ניתן לרשום הערת אזהרה לטובת הקונה.

ואולם, מאחר ואין מדובר בזכויות קנייניות לרוב, רושמים גם משכון המגן על זכויותיו של הקונה.

לסיכום, עורך דין המתמחה במקרקעין, מתחיל מבדיקות מקדמיות לרכישת הדירה, בעריכת הסכם מכר שיגן על הקונה ויבטיח את זכויותיו , דואג שהמוכר יפקיד כספים בנאמנות עד לקבלת מלוא המסמכים להעברת הזכויות לטובת הקונה, תכנון מס אפקטיבי ולבסוף רישום זכויותיו של הקונה בדירה בלשכת רישום המקרקעין.

 

רוכשים דירה? צרו איתנו קשר במועד המוקדם ביותר ועוד בטרם תחתמו על כל מסמך בקשר לרכישת הדירה.

העברת דירה בטאבו – דגשים וסיבוכים אפשריים

העברת דירה בטאבו – דגשים וסיבוכים אפשריים

העברת דירה בטאבו  -למה צריך לשים לב

בדיקת זהות המוכר או הקונה – יש לקבל את מלוא הפרטים המזהים מהרוכש/מוכר ולערוך בדיקה יסודית ומקיפה בדבר הזכויות שבהן הוא טוען לחזקה. בדיקה זו נעשית באמצעות הוצאת נסח טאבו ובדיקה יסודית כי הוא אכן בעל הזכות וכי לא רשומה לגבי הזכות כל הערת אזהרה, עיקול או רישום 'חשוד' אחר. בנוסף, אם מדובר באזרח זר אשר נרשם בטאבו באמצעות הדרכון שלו, יש לוודא כי ניתן להשיג את הדרכון הישן שבאמצעותו הוא נרשם, שכן, הטאבו דורש זאת לצורך השלמת הרישום (באם לא ניתן לאתר את הדרכון, ישנה אפשרות להתגבר על כך באמצעות תצהיר אימות של אדם זר). יש להדגיש כי מספרי הדרכונים משתנים בחידוש הדרכון ולכן הדבר עלול להקשות על זיהוי המוכר. 

ביקור פיזי בנכס – חשוב לערוך ביקור פיזי בנכס, כמה פעמים ובשעות שונות של היום בכדי לבחון את סביבת הנכס והתאמתה לצרכינו. אם הנכס מצוי בסביבת גני ילדים או בתי ספר יש לכך משמעות מבחינת עומסי התנועה בבוקר, אם הנכס מצוי ליד גני שעשועים, מתקני משחקים, מרכזים מסחריים או כבישים, יש לכך משמעות מבחינת רעש סביבתי. אם הנכס הוא דירה בבניין מגורים מומלץ לשוחח עם הוועד ולהתרשם מיחסי השכנות בין הדיירים ואם מדובר בבניין ישן לבחון אם בכוונת הדיירים לפנות להליך תמ"א עתידי. בנוסף מומלץ לשכור בעל מקצוע (לרוב שמאי מקרקעין) שיבצע זיהוי בין מסמכי הנכס ובין מיקומו ומצבו של הנכס בפועל. 

היערכות כספית נכונה – אם נעזרים במימון חיצוני לרכישת הנכס כדוגמת הלוואה או משכנתא, חשוב להיערך לכך מבעוד מועד ובטרם חתימה על הסכם המכר. חשוב לוודא עם הבנק שהוא אכן יעמיד לרשותנו את הסכום שחסר למימון העסקה כדי לא להימצא במצב של הפרת ההסכם עקב חוסר יכולת לשלם מה שיכול לגרור לקנסות והליכים משפטיים. בהקשר זה, שימוש מוקדם בשמאי מקרקעין יכול לחסוך הרבה מאוד עוגמת נפש. מלבד השווי שיקבע השמאי, זה יכול להתייחס בחוות דעתו למצב התכנוני של הנכס ולהתאמת הנכס להיתר הבניה. מה שכמובן יכול להשפיע על האפשרות להשלים את הרישום בנכס. 

עלויות נלוות לרכישת הנכס – לשים לב לעלויות נוספות כדוגמת שכ"ט עו"ד, עמלת תיווך בעסקאות שנערכו באמצעות משרד תיווך, יועץ משכנתאות, שמאי, הנדסה ובדק בית. 

עלויות 'שיפוץ ושדרוג הנכס' – כאשר רוכשים נכס חדש מקבלן חשוב לבחון היטב את הסכם המכר והמפרט אשר מצורף לו, שיגלו לנו אילו דברים נצטרך לרכוש מכספנו או לשדרג בעת קבלת הנכס לרשותנו. בחלק גדול מהמקרים נרצה לשדרג את המטבח, להזיז שקעי חשמל, להחליף דלתות, ארונות, ריצוף, מיזוג ועוד. הוצאות אלו יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים (ויותר) וחשוב להיערך לכך מבעוד מועד.

היבטי מיסוי – פן נוסף שחשוב לשים לב אליו בעת רכישה או מכירה של נכס הוא מיסוי, כאשר לעיתים החוק מקנה פטורים או הנחות:

  • ממס רכישה כדוגמת פטור ברכישת דירה ראשונה.
  • ממס רכישה או שבח לנכים, נפגעי כוחות הביטחון, עולים חדשים.
  • ממס שבח (מס על הרווח שנוצר ממכירת הנכס).
  • מהיטלי השבחה – תשלומים לעירייה ולמועצות מקומיות.

הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו ונשמח ללוות אתכם בעסקה ולהפוך את חוויית רכישת הדירה שלכם לחוויה מוצלחת ונטולת סיכונים.

איך בוחרים עורך דין לרכישת דירה

עסקאות נדל"ן בכלל ורכישת דירה בפרט הן עסקאות סבוכות שדורשות ידע רב, היכרות עם החוק, עם הפסיקה, עם דיני הקניין ומיסוי מקרקעין, דורשות ניסיון ומיומנות גבוהה מצד עורך הדין אשר מייצג אתכם בעסקה ובמאמר זה ניתן לכם מס' טיפים כיצד לבחור עורך דין לרכישת דירה אשר יבצע עבורכם את העסקה באופן הטוב ביותר.

איך בוחרים עורך דין לרכישת דירה

באיזה שלב רצוי לפנות לייצוג של עורך דין לרכישת דירה

באופן כללי, מומלץ לפנות לייצוג של עורך דין עוד בשלבים המוקדמים של העסקה. פניה לייצוג של עורך דין בשלבים המוקדמים של העסקה ימזערו את הסיכון אליו אתם עלולים להיות חשופים וזאת באמצעות בדיקה מקיפה של עורך הדין באם אין בעסקה תמרורי אזהרה שונים שיש לשים אליהם לב. עוד בטרם אתם מסכמים דבר כזה או אחר עם המוכר, כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין.

כך לדוגמא, רוכשים של דירות לא יודעים כי חתימת זכרון דברים עלולה להוות מסמך מחייב, חוזה של ממש אשר מחוייב בדיווח למיסוי מקרקעין וכן לא ניתן לביטול ללא הסכמת הצד השני. לכן, ההמלצה שלנו, היא כאשר אתם רואים דירה שמצאה חן בעינכם, לאחר סיכום המחר ובטרם תחתמו על כל מסמך. צרו איתנו קשר. 

לאחר מכן, לרוב עורך הדין יבצע בדיקות מקדמיות שונות בדבר הזכויות הרשומות בנכס באמצעות הוצאת פלט נסח טאבו, יבחן באם אין עיקולים רשומים על הנכס או הערות אזהרה מצד גורמים שונים, יבחן האם ישנם חובות לגופים שונים, חריגות בניה, תכניות פיתוח ועוד, כאשר באמצעות הבדיקות הללו יכול עורך הדין לוודא שהאינטרסים שלכם נשמרים ושהעסקה תצא אל הפועל עם מינימום סיכון מצדכם.

אילו פעולות מבצע עורך דין לרכישת דירה

עסקאות מקרקעין הן עסקאות מורכבות הדורשות היכרות מעמיקה עם החוק וניסיון רב מצד עורך הדין המבצע אותן. מלבד הבדיקות המקדמיות שעורך הדין מבצע, עורך הדין עורך את הסכם המכר או בודק את הסכם המכר ככל שנערך על ידי הצד השני ומוודא שההסכם שומר על זכויות הלקוח ורצונותיו בצורה קפדנית.

אספקט נוסף וחשוב הוא הבנתו של עורך הדין בהיבטי המיסוי הנלווים לעסקת המקרקעין. עסקאות נדל"ן לרוב מלוות בתשלומי מס שונים, כדוגמת מס רכישה, מס שבח, היטלי השבחה ועוד, כאשר חשוב מאוד שעורך הדין המייצג אתכם יידע לבצע עבורכם תכנוני מס נכונים אשר יכולים לחסוך כסף רב והוצאות מיותרות. בנוסף לבדיקת חשיפת המס חשיבות רבה גם בהקשר הזה שלקונה חשוב מאוד כי בסופו של יום הנכס ירשם על שמו.

לצורך רישום הנכס על שם הקונה, יש לספק לטאבו אישורים על תשלום חובותיו של המוכר הן למיסוי מקרקעין (מס שבח) והן לוועדה המקומית (היטל השבחה). לכן, חשוב מאוד כי עורך הדין המייצג בעסקה, ידאג כי ישמר מספיק כסף בעסקה לצורך תשלומים אלה, לרוב מקובל שכספים אלה מוחזקים בנאמנות עד לקבלת האישורים. על מנת להגן על זכויותיו של הקונה יש לבצע חישובים של חשיפת המס האפשרית של המוכר. 

עורך דין לרכישת דירה עושה את ההבדל

כאשר אתם בוחרים עורך דין לרכישת דירה אנו ממליצים לבחור בעורך דין בעל ניסיון רב בעסקאות מקרקעין ולוודא כי זהו תחום עיסוקו העיקרי והמרכזי. הבחירה בין עורך דין בעל ניסיון לעורך דין חסר ניסיון הוא מהותי, במיוחד בעסקאות מקרקעין בהם הסיכון הכלכלי עבורכם הוא גבוה.

חשוב לברר מהו הניסיון הספציפי שיש לעורך הדין בתחום המקרקעין, האם יש לו הבנה וידע נרחב בדיני מיסוי מקרקעין ובתכנוני מס הקשורים בעסקאות נדל"ן והאם הוא עוסק בתחום המקרקעין באופן יומיומי ובצורה שוטפת או שמא המדובר בעיסוק "מהצד". חשוב שעורך הדין יכיר את שוק הנדל"ן בישראל, שיהיה מעורה בו ובעל מוניטין טוב ומיומנות מוכחת בעסקאות אלו.

למשרדנו ניסיון רב בעסקאות מקרקעין בכלל ועסקאות של רכישת דירה בפרט ונשמח לעמוד לרשותכם ולייצג אתכם בהליך רכישת הדירה.

עורך דין מכירת דירה

לקוחות ממליצים

Sarah Mamane
Sarah Mamane
2023-07-26
אני תושבת חוץ. נקלעתי למצב בישראל בו הייתי זקוקה  לעורך דין אשר ינהל תיק מסובך בנושא מקרקעין .לפני שפניתי לעמיחי , נפלתי קורבן בידיו  של עורך דין חסר אמינות  וחסר מקצועיות ‏שכל מטרתו הייתה לגזול כסף.לשמחתי דרך האינטרנט קראתי כתבות שכתב עורך דין ‏עמיחי  זלצר שהיו מאוד רלוונטיות לנושא שלי.   יצרתי עם עמיחי  קשר מחו״ל, ולאחר שיחה ארוכה לקחתי את הסיכון לעבוד איתו. למרות שלא הייתה לי היכרות מוקדמת איתו זה היה הסיכון הכיא שווה והכי טוב שאי פעם לקחתי.  עמיחי לא רק הוכיח את עצמו כעורך דין מקצועי עם ידע ומומחיות , אלא הוכיח את עצמו כבנאדם אמין  , ישר ויותר מכל אנושי . ‏האיכפתיות שלו , היחס החם והיושר עלו על הציפיות שלי . ‏במקום לגרור אותי להמשיך בתיק ותוך כדי כך  לאפשר לעצמו לגבות  יותר כספים הוא המליץ לי לסיים עם התיק ולהגיע לפשרה. פשרה שהייתה טובה לי, עמיחי זלצר הוכיח שמטרתו ודאגתו היתה טובתי כלקוחה לפני ‏דאגתו לרווחתו  הכלכלית. ‏
רונן ברנשטיין
רונן ברנשטיין
2023-07-12
עמיחי זלצר יש אחד! אדם מדהים, בעל אישיות טובה, מקצועי ברמות אחרות, זמין בכל שעה ומעלה הכל בן אדם עם לב ענק וערכים.
yohanan babadjanov
yohanan babadjanov
2023-06-29
עורך דין ברמה מאוד גבוהה. בעל ידע וניסיון רבים. חסך לנו הוצאות מיותרות חוויה מאוד חיובית. ממליץ בחום! תודה רבה עמיחי!
ram netzer
ram netzer
2023-01-28
‏טוב אז אתחיל מהסוף עוד עמיחי זלצר חסך לי הרבה כאב ראש ופוטנציאל לתסבוכת משפטית לא פשוטה. אל עמיחי פניתי ‏בשיאו של תהליך משפטי לא קל של חתימה על הסכם חשוב. סביב התהליך היו לא מעט דילמות משפטיות סבוכות. עמיחי ישב איתי בנועם ובסבלנות ‏והציע מספר פתרונות לבעיות שעלו ובסופו של דבר יצר כלי טיפול מדויקים שאפשרו להגיע לחתימה על ההסכם. ממליץ בכל פה ,עו״ד ברמה הכי גבוה אבל קודם כל בן אדם.
Ralph Hassoun
Ralph Hassoun
2022-12-14
appreciated the follow-up and professionalism of Amihaï. He provided quick answers to all questions and completed his task with efficiency. Thanks. Ralph Hassoun
matan farhi
matan farhi
2022-09-21
עורך דין פשוט מצוין!!! נתן שירות הכי מקצועי שיש, תמיד זמין לכל שאלה,סבלני מאוד, עשה בשבילי הרבה יותר ממה שמצופה מעורך דין סטנדרטי לעשות. ממליץ בחום בלי לחשוב פעמיים
אליה בנין
אליה בנין
2022-08-01
לא בכל יום זוכים למצוא עו"ד אמין ומקצועי. בעל ניסיון עשיר וידע רב. ממליץ בחום. עובדים מעל עשור יחד.
פול בדנני
פול בדנני
2022-06-23
עורך דין קשוב ואכפתי ,נתן לי מענה מידי ועזר לי מאוד במהלך כל התהליך ,ממליץ בחום :)
Assaf Tal
Assaf Tal
2022-06-14
עמיחי עורך דין משכמו ומעלה. קודם כל בן אדם ואח"כ בעל מקצוע. עמיחי קשוב מאוד ללקוח, מקצועי ודייקן. טיפל בנו בסבלנות ובמקצועיות רבה וכן בזמינות גבוהה. מומלץ בחום לכל עסקת מקרקעין.
אביאל מלכה
אביאל מלכה
2022-06-14
עו"ד תותח ומקצועי, לקחתי אותו לסגור חוזה מול חברת בניה, במהלך כל התקופה עמיחי התנהל בצורה מקצועית מאוד מול החברה, ידע מה לדרוש וכיצד נכון יהיה לפעול. הזמינות והשירות היו מעל ומעבר. ממליץ בחום.

אודות הכותב

Picture of עו"ד זלצר

עו"ד זלצר

עו"ד ונוטריון עמיחי זלצר,
חבר ועדת קניין בלשכת עורכי הדין.
בעל הסמכת נוטריון של משרד המשפטים.
עו"ד זלצר עוסק במקרקעין, ליטיגציה וגביית חובות ובעל ניסיון של למעלה מעשור והצלחות רבות בקריירה המקצועית שלו. הכל תוך הקפדה על מתן שירות משפטי ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, רגישות ואדיבות גם יחד.

לקוחות ממליצים

Sarah Mamane
Sarah Mamane
2023-07-26
אני תושבת חוץ. נקלעתי למצב בישראל בו הייתי זקוקה  לעורך דין אשר ינהל תיק מסובך בנושא מקרקעין .לפני שפניתי לעמיחי , נפלתי קורבן בידיו  של עורך דין חסר אמינות  וחסר מקצועיות ‏שכל מטרתו הייתה לגזול כסף.לשמחתי דרך האינטרנט קראתי כתבות שכתב עורך דין ‏עמיחי  זלצר שהיו מאוד רלוונטיות לנושא שלי.   יצרתי עם עמיחי  קשר מחו״ל, ולאחר שיחה ארוכה לקחתי את הסיכון לעבוד איתו. למרות שלא הייתה לי היכרות מוקדמת איתו זה היה הסיכון הכיא שווה והכי טוב שאי פעם לקחתי.  עמיחי לא רק הוכיח את עצמו כעורך דין מקצועי עם ידע ומומחיות , אלא הוכיח את עצמו כבנאדם אמין  , ישר ויותר מכל אנושי . ‏האיכפתיות שלו , היחס החם והיושר עלו על הציפיות שלי . ‏במקום לגרור אותי להמשיך בתיק ותוך כדי כך  לאפשר לעצמו לגבות  יותר כספים הוא המליץ לי לסיים עם התיק ולהגיע לפשרה. פשרה שהייתה טובה לי, עמיחי זלצר הוכיח שמטרתו ודאגתו היתה טובתי כלקוחה לפני ‏דאגתו לרווחתו  הכלכלית. ‏
רונן ברנשטיין
רונן ברנשטיין
2023-07-12
עמיחי זלצר יש אחד! אדם מדהים, בעל אישיות טובה, מקצועי ברמות אחרות, זמין בכל שעה ומעלה הכל בן אדם עם לב ענק וערכים.
yohanan babadjanov
yohanan babadjanov
2023-06-29
עורך דין ברמה מאוד גבוהה. בעל ידע וניסיון רבים. חסך לנו הוצאות מיותרות חוויה מאוד חיובית. ממליץ בחום! תודה רבה עמיחי!
ram netzer
ram netzer
2023-01-28
‏טוב אז אתחיל מהסוף עוד עמיחי זלצר חסך לי הרבה כאב ראש ופוטנציאל לתסבוכת משפטית לא פשוטה. אל עמיחי פניתי ‏בשיאו של תהליך משפטי לא קל של חתימה על הסכם חשוב. סביב התהליך היו לא מעט דילמות משפטיות סבוכות. עמיחי ישב איתי בנועם ובסבלנות ‏והציע מספר פתרונות לבעיות שעלו ובסופו של דבר יצר כלי טיפול מדויקים שאפשרו להגיע לחתימה על ההסכם. ממליץ בכל פה ,עו״ד ברמה הכי גבוה אבל קודם כל בן אדם.
Ralph Hassoun
Ralph Hassoun
2022-12-14
appreciated the follow-up and professionalism of Amihaï. He provided quick answers to all questions and completed his task with efficiency. Thanks. Ralph Hassoun
matan farhi
matan farhi
2022-09-21
עורך דין פשוט מצוין!!! נתן שירות הכי מקצועי שיש, תמיד זמין לכל שאלה,סבלני מאוד, עשה בשבילי הרבה יותר ממה שמצופה מעורך דין סטנדרטי לעשות. ממליץ בחום בלי לחשוב פעמיים
אליה בנין
אליה בנין
2022-08-01
לא בכל יום זוכים למצוא עו"ד אמין ומקצועי. בעל ניסיון עשיר וידע רב. ממליץ בחום. עובדים מעל עשור יחד.
פול בדנני
פול בדנני
2022-06-23
עורך דין קשוב ואכפתי ,נתן לי מענה מידי ועזר לי מאוד במהלך כל התהליך ,ממליץ בחום :)
Assaf Tal
Assaf Tal
2022-06-14
עמיחי עורך דין משכמו ומעלה. קודם כל בן אדם ואח"כ בעל מקצוע. עמיחי קשוב מאוד ללקוח, מקצועי ודייקן. טיפל בנו בסבלנות ובמקצועיות רבה וכן בזמינות גבוהה. מומלץ בחום לכל עסקת מקרקעין.
אביאל מלכה
אביאל מלכה
2022-06-14
עו"ד תותח ומקצועי, לקחתי אותו לסגור חוזה מול חברת בניה, במהלך כל התקופה עמיחי התנהל בצורה מקצועית מאוד מול החברה, ידע מה לדרוש וכיצד נכון יהיה לפעול. הזמינות והשירות היו מעל ומעבר. ממליץ בחום.