[email protected] | 077-2200122

עורך דין מקרקעין מומלץ

תחום המקרקעין עוסק בכל הקשור לעסקאות נדל"ן.

בין אם מדובר ברכישה של נכס ובין אם מדובר במכירה של נכס, שימוש בזכויות אחרות ביחס לקרקע (לדוג' שכירות, דמי מפתח וכד') ובכל הקשור בניהול המקרקעין. 

דיני המקרקעין מעוגנים בחוק המקרקעין, בתקנות ובדברי חקיקה ספציפיים. חלק מהעסקאות בתחום, כמו שכירויות קצרות טווח, הן פשוטות ויומיומיות ולכן יש המבצעים אותם באופן עצמאי, על אף שהדבר לא מומלץ כלל ועיקר.

הליכים משמעותיים יותר כמו מכירה או קנייה של נכס הם סבוכים ויקרים יותר ולכן הרוב המוחלט של האנשים, מבצעים אותם באמצעות עורך דין מקרקעין אשר מלווה אותם בשלבי העסקה השונים.

לצורך ביצוע עסקת מקרקעין,  יש להכיר את הפרוצדורה ואת הדרישות החוקיות והמקצועיות השונות. 

עורך דין מקרקעין מומלץ
איך למצוא עורך דין מקרקעין מומלץ?

רכישה או מכירה של נכסי מקרקעין: 

ההליך מתחיל בכריתת חוזה מכר בין הרוכש לבעלים הנוכחי או הקבלן, עובר במסירת הנכס וכלה ברישום הנכס במרשם המקרקעין ובהשלמת כל החובות החוזיות שסוכמו.

לאורך התהליך מומלץ להיעזר בליווי משפטי על מנת לוודא מס' דברים: ראשית, כבר בתחילת הדרך יש להוציא את נסח הטאבו של המקרקעין ולבדוק את מעמדו של הנכס ואת מצב הזכויות בו, במידה ורשומים על הנכס עיקולים או מגבלות מסוג זה, יש לוודא שהם יסולקו עד לביצוע העסקה, או לכל הפחות כחלק מהליך המכירה. 

בזמן שבין כריתת החוזה לבין השלמת העסקה והעברת הבעלות הרשמית כדאי לרשום הערת אזהרה שתתעדכן במרשם ותבטיח את זכותכם ביחס לנכס.

בכוחה של הערה זו למנוע מצב של מכירה כפולה או הפסד מעסקה נוגדת שתיעשה באותו הנכס.

בסוף ההליך יש לבצע מרשם ולהשלים את העסקה בצורה בטוחה ומסודרת. עסקת מקרקעין מסתיימת ברישום. 

למה חשוב להיעזר בליווי משפטי של עורך דין מקרקעין מומלץ בתהליך כזה?

ייעוץ מקצועי לאורך כל הדרך יבטיח שכל השלבים שהזכרנו לעיל יושלמו כנדרש. כך תתאפשר הגנה מקסימלית על זכויותיכם הקנייניות.

התהליכים הללו דורשים איסוף של פרטים, אישורים ומסמכים שונים. טיפול בירוקרטי רשלני יכול להעמיד את העסקה בסכנה ולכן אינו מומלץ לשני הצדדים.   

דווקא בעסקאות מסוג זה חשוב שהליווי המשפטי יהיה מקצועי ומיומן וזאת משתי סיבות-  ראשית, מדובר בעסקאות יקרות ומשמעותיות ולכן, לצערנו, יש לא מעט מקרים של הונאה או מרמה. כל טעות או חוסר תשומת לב לפרטים יכולה לגרור נזק חמור. לעיתים נזק אשר יכול להתבטא במיליוני שקלים. 

שנית, עסקאות מקרקעין מתרחשות כל הזמן ולכן בכל עת ישנה התפתחות פסיקתית ותקנות חדשות. בשל כך, הבקיאות והעיסוק היומיומי בענף משפטי זה היא קריטית להצלחה ועל כן לליווי של עורך דין מקרקעין חשיבות מכרעת בעסקה שלרוב היא הגדולה בחייו של האדם.  

חוץ מעורכי דין מומחים, כדי להשלים עסקת מקרקעין כראוי יש להיעזר בשירותים של אנשי מקצוע נוספים, לדוג' בחוות דעת של שמאי, ייעוץ אגריכלי לעיתים, ייעוץ של מהנדס וכו'..

לכן במשרדנו החלטנו לאגד את כל אותם גורמים רלוונטיים תחת קורת גג אחת ובכך לחסוך עבורכם את הטרחה שבאיסוף החומר מספקים שונים.

וכך לקשר את לקוחותינו עם בעלי מקצוע איתם אנחנו עובדים באופן שוטף ואשר מעניקים את שירותיהם ללקוחותינו בסטנדרטים הגבוהים הקבועים במשרדינו. 

במידה ואתם עומדים לפני הליך מכירה או רכישה אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ואנו נעניק לכם את הליווי המקיף, המקצועי והמסודר ביותר כך שתוכלו להשלים את העסקה בבטחה ובנוחות מקסימלית.