למי ניתן לפנות עבור גביית חובות

לעורך דין המתמחה בכך! כמעט כל אדם בשלב כזה או אחר בחייו ייתקל באדם המסרב לשלם לו חוב שהוא חייב לו. לעיתים זה יהיה בתירוצים שונים, לעיתים זה יהיה שיק שניתן וחזר ולעיתים זה יהיה חוזה שאדם מסרב לקיים. אם מישהו חייב לכם כסף ומסרב לשלם, הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו אשר מתמחה בהליכי גבייה עם התמחות מיוחדת בגביה מורכבת של סכומי חוב משמעותיים. לאחר הפניה אלינו, נוכל לקדם עבורכם גבייה מהירה ויעילה של החוב.

גביית חובות

סוגי הליכים של גביית חוב

ההליך שכדאי לפעול בו משתנה בהתאם לאופי החוב ובהתאם למערכת היחסים בין החייב לנושה. אם החוב נוצר בעקבות פסק דין של בית המשפט שאדם מסוים מסרב לקיים, או עקב שיק שניתן לפקודתכם וחזר בציון הסיבה "א.כ.מ" (אין כיסוי מספיק), הדרך הנכונה והיעילה ביותר תהיה לפתוח תיק בלשכת ההוצאה לפועל.

אם החוב נובע מחוזה שאתם צד לו והצד השני מסרב לקיים את תנאיו או שיש בידכם ראיה כתובה שמוכיחה את החוב, למשל חוזה חתום בין הצדדים, התחייבות אחרת של החייב, הזמנת עבודה, הצעת מחיר חתומה או כל התחייבות אחרת של החייב לשלם את סכום הכסף המדוייק או שישנה אפשרות לחשב בחישוב מתמטי פשוט את סכום החוב. לדוגמא, דמי שכירות חודשיים של 5,000 ₪ כפול 10 חודשים בהם לא שולם החוב).

ניתן להגיש תביעה ישירות ללשכת ההוצאה לפועל מבלי לפנות קודם לבית המשפט וזאת כל עוד סכום החוב אינו עולה על 75,000 ₪.

במקרים בהם יש צורך להוכיח את החוב שחייבים לכם או שהצד השני ניתן להגיש תביעה לבית המשפט לקבלת פסק דין לטובתכם. כמובן שישנה חשיבות לבדיקת האיתנות הכלכלית של האדם ממנו אנחנו רוצים לגבות את החוב. 

כמובן שככל שלאחר ביצוע בדיקה מעמיקה נגלה כי אין אפשרות מעשית לגבות את החוב מהחייב, יתכן ונמליץ לכם לצמצם בהוצאות ולחסוך את ההליכים כנגד אותו חייב. לעיתים ניסיונות גבייה מאנשים חסרי כל או אנשים המצויים בהליכי פשיטת רגל, יכולים לגרום לכם להוצאות מיותרות ולכן עוד בטרם תחילת הליך הגבייה יש לבדוק היטב שיש ממי לגבות.

כיצד גובים את החוב

הדרך שבה נגבה עבורכם את החוב משתנה ממקרה למקרה אך באופן עקרוני ישנן מספר אפשרויות לפעול.

מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים – בשלב הראשון נשלח לחייב מכתב התראה, המודיע לו על גובה החוב ומתרה בו לשלמו תוך מועד קצוב שאם לא כן נפעל כנגדו בהליכי גבייה על פי החוק.

ככל והחייב לא יענה למכתב או יתנער מהחוב, נפעל על פי סוג החוב. אם הוחלט על פתיחת תיק הוצאה לפועל אז נפעל לגביית החוב באמצעות הליכים מבצעיים המותרים בחוק, כך לגוגמא: הטלת עיקולים על חשבונות הבנק, הטלת עיקולים על נכסים, הטלת עיקולים על כלי הרכב של החייב, עיקול המיטלטלין המצוי בדירת החייב, הטלת הגבלות מלהחזיק ברישיון הנהיגה של החייב, הטלת מגבלת יציאה מהארץ( עיכוב יציאה מהארץ), מגבלה על האפשרות להחזיק בדרכון ועוד.

מטרת כל אותן פעולות הינה קודם כל לנסות ולגבות את החוב, וכן גם להפעיל לחץ על החייב כך שזה יתרצה וישלם את חובו לנושה. אם הוחלט על פתיחת תיק בהוצאה לפועל או על הגשת תביעה לבית המשפט אז אנו נערוך את כתב התביעה, נגיש אותו ונייצג אתכם בהליך. 

מתי כדאי לפנות לעורך דין עבור גביית חובות

באופן עקרוני אנו ממליצים שלא להזניח את החוב ולפעול כמה שיותר מהר. לאחר שתגיעו לפגישה במשרדנו אנו נבחן את החוב ונסביר לכם מהם דרכי הפעולה היעילות ביותר עבורכם על פי סוג החוב וסוג החייב.

למשרדנו ניסיון רב בניהול גביית חובות גם כנגד חייבים סרבנים ועיקשים, יש לנו קשר ישיר ומקוון עם מערכות ההוצאה לפועל ונשמח לעמוד לרשותכם.