[email protected] | 077-2200122

עורך דין לפינוי דייר ברמת גן

לעתים  השוכר מפסיק לפתע לשלם את שכר הדירה או מסרב להתפנות בתום תקופת החוזה. כדי להביא לפינוי שוכר בצורה חוקית – יש להכיר את הוראות החוק ולכן בטרם ינקוט המשכיר כל פעולה כנגד השוכר, כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה במקרקעין.

עורך דין לפינוי שוכר ברמת גן

במקרה ונקלעתם למצב בו הדייר ששוכר מכם את הדירה מסרב להתפנות וניסיתם את כל האופציות כדי לעשות זאת בדרכי שלום והדייר לא התפנה. משלב זה כדאי מאוד להתחיל לפעול במהירות ולהתייעץ עם עורך דין העוסק בתביעות לפינוי מושכר. כדאי לפעול במהירות (אך בחכמה) בהליכים משפטיים אשר ימנעו את הגדלת הנזק למשכיר. שכן הניסיון מלמד כי דיירים שלא משלמים את דמי השכירות לעיתים גם אינם משלמים את החובות וגורמים למשכיר נזקים נוספים.

אם דייר הפסיק לשלם את השכירות או מפר את החוזה עליו חתמתם, יהיה עליכם ראשית לפעול על פי מה שנכתב בחוזה בכתב. כלומר, להודיע לדייר על הפרת הסכם השכירות וכן לתת לו זמן לתיקון ההפרה. במידה וההתראה לא תועיל, כדאי לפנות בהקדם לעורך דין ולקדם הגשת תביעה לפינוי מושכר.

איך מפנים שוכר סרבן

ראשית ראוי שתדעו שעל אף שהשוכר הפסיק לשלם לכם והוא מסרב להתפנות, הוא אינו נחשב למסיג גבול בנכס, מאחר שנכנס אליו מכוח החוזה. לכן, בעל הדירה לא יכול לפרוץ לנכס ולסלק אותו בכוח.

חוק המקרקעין בסעיף 18 קובע כי ניתן לעשות שימוש בכח במידה סבירה כנגד משיג גבול רק אם מדובר ב-30 ימים הראשונים מתפיסת המקרקעין על ידי משיג הגבול. זה המקום להדגיש, כי שוכר אשר קיבל את החזקה בדירה מכח הסכם שכירות אינו נחשב מסיג גבול.

השימוש בכוח אסור כשזה נוגע לשוכר שלכם ולצורכי פינויו של השוכר יש צורך לפעול בהליך משפטי.

לאחר ייעוץ ראשוני ובחינת פרטי המקרה, עורך דין יגיש תביעה לפינוי מושכר. תביעה זו  מתנהלת בהליך משפטי מקוצר .לאחר הגשתה, תוך 30 ימים השוכר(הנתבע) צריך להגיש כתב הגנה. בכתב ההגנה יוכל השוכר לטעון את טענותיו, לתת הסבר מדוע לא שילם ומדוע הוא מסרב להתפנות ויתנהל דיון בעניין בבית משפט השלום בו הוגשה התביעה.

התקנות קובעות כי 30 ימים לאחר שהנתבע (השוכר) הגיש את כתב ההגנה יקבע דיון. כלומר, תוך 60 ימים מהגשת התביעה, אמור להתקיים דיון.

ראוי להגיש כי תביעה לפינוי מושכר עוסקת אך ורק בשאלה אחת. האם השוכר יפונה או לא. התביעה לא עוסקת בסעדים כספיים ואסור להוסיף סעדים אלה לתביעה. ככל שיש צורך בהליכי גבייה, אלה יבוצעו בהליך נפרד. (על תביעה איך תובעים פיצויים מדייר שלא משלם תוכלו לקרוא כאן)

כלומר מכוח התביעה לפינוי מושכר לא תוכלו לדרוש את הכספים שהשוכר חב לכם עבור חודשי השכירות או נזקים שנגרמו בעקבות אי התשלום. תביעה  כספית צריכה להיות מוגשת בהליך נפרד לחלוטין.

ככל שהשוכר לא יגיש כתב הגנה לאחר 30 ימים ממועד מסירת כתב התביעה לידיו, יוכל התובע לבקש מבית המשפט לתת פסק דין בהעדר הגנה.

ככל שיוגש כתב הגנה, לאחר 30 ימים ממועד הגשת כתב ההגנה, יתקיים דיון. לרוב בתביעות לפינוי מושכר יתקיים לכל היותר דיון אחד ובסמוך לאחר מועד הדיון, בית המשפט יתן פסק דין.

מה עושים כדי לפנות דייר סרבן?

 ההמלצה היא לפעול כמה שיותר מהר, בכל יום שמתעכב פינוי הדייר, כך הנזק הכלכלי הולך וגדל, בעיקר כאשר הדייר צובר חובות כגון חשבונות חשמל, מים , ארנונה , וועד בית ועוד. הנזק הכלכלי הכבד ביותר היא העובדה שלא ניתן להשכיר את הדירה.

יש להיזהר לא לנקוט בפעולות בעצמכם לפינוי הדייר הסרבן, שכן פעולות אלה אינן חוקיות. עורך הדין יפעל כנגד השוכר, לעיתים ישלח עורך הדין מכתב התראה אך לרוב אין בכך צורך אם המשכיר בעצמו התריע בפני השוכר על הפרת החוזה ודרש את פינוי הדירה. בשלב זה ניתן אמנם להגיש את הביטחונות ולממש את הערבויות שניתנו על ידי השוכר להבטחת הסכם השכירות אולם כדאי מאוד להמתין לסיום ההליך המשפטי ולפינוי הדירה כדי לדעת את גובה הנזק ובכך לממש את הערבות הרלבנטית.

איך מפנים דייר אחרי מכתב התראה?

ככל שהוחלט על משלוח מכתב התראה וחלף הזמן הנקוב בו, ניתן להגיש את התביעה לבית המשפט שבתחומו מצוי הנכס המושכר.

על פי התקנות חובה לצרף לתביעה תצהיר המאומת על ידי עורך דין ותומך בטענות המשכיר(התובע).

כמו כן, יש לצרף את חוזה השכירות, נסח טאבו או אישור אחר המעיד על בעלות בנכס. ככל שיש ראיות נוספות הקשורות לסכסוך (לדוגמא התכתבויות עם השוכר, הוכחות שהשיקים חזרו וכו'), מומלץ לצרף אותן לתביעה.

השוכר(הנתבע) מחוייב להגיש כתב הגנה בתוך 30 ימים ממועד קבלת התביעה, לכתב  ההגנה השוכר מחוייב לצרף תצהיר ואת כלל הראיות התומכות בטענותיו.

30 ימים לאחר הגשת כתב ההגנה יתקיים דיון בפני בית המשפט, בתביעה לפינוי מושכר לרוב מתקיים דיון אחד. בסמוך לאחר קיום הדיון יינתן פסק דין.

ככל שפסק הדין קבע כי על השוכר(נתבע) לפנות את הנכס וזה לא עשה כן בזמן שנקבע בפסק הדין, ניתן לפתוח תיק הוצאה לפועל. משך הזמן שיכול לקחת ממועד הגשת התביעה ועד פינוי הדייר בפועל, הינו כ-3 חודשים. ככל שנדרשים הליכי הוצאה לפועל או ככל שישנו עיכוב אחר, הדברים יכולים להתארך אולם ברוב המקרים הפינוי מתבצע תוך כ-3 חודשים.

יש לכם דייר המסרב לפנות את הדירה שלכם? צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי. לנו ניסיון רב בפינוי דיירים סרבנים.