עורך דין תאונת עבודה בארה"ב | תאונות באתרי בניה בארצות הברית

עורך דין תאונת עבודה בארה"ב
מחפשים עורך דין תאונת עבודה בארה"ב?

תאונות עבודה באתרי בניה בארה"ב

עבודה באתר בנייה יכולה להיות מסוכנת מאוד. בין אם מדובר באתר בנייה בישראל ובין אם בארה"ב. אלפי עובדים נפצעים או נהרגים מידי שנה בארצות הברית. למעשה, אחד מכל חמישה הרוגים במקומות עבודה, הינו פועל בניין. תאונות העבודה בארצות הברית, כמו גם בישראל מתרחשות כאשר חורגים מנהלי העבודה באתרי הבניה או חמור מכך, כאשר אין נהלי עבודה באתר הבנייה.

לעיתים, נהלי העבודה שנקבעים באתר הבנייה, נקבעים בצורה רשלנית ובמצבים כאלה, נגרמות תאונות עבודה, שתוצאותיהן עלולות להיות קשות מאוד. פיצויים לנפגעי תאונות עבודה הינם דבר שבשגרה ובמקרים רבים מקבלים נפגעי תאונות העבודה בארצות הברית סכומי כסף גדולים מאוד. סכומים אלה אמנם לא יוכלו ל"לתקן" את מצבו של הפצוע אולם, ברוב המקרים יש בהם כדי להקל על עלות הטיפולים היקרה של הנפגע ולפצות אותו אודות הנזקים הכספיים, הפיזים והנפשיים שנגרמים לנפגע, או לבני משפחתו במקרים של הרוגים.

על תאונות עבודה באתרי בניה בארצות הברית

כאשר עובד בניין נפגע בעבודה, הוא או היא לא יכולים, ברוב המקרים, לתבוע את המעסיק על פציעות הקשורות לעבודה. צד שלישי, לעומת זאת, יכול להיות אחראי על רשלנות שגורמת לפציעה באתר העבודה. למרבה ההפתעה, בתאונות עבודה בארצות הברית, גם אם עובד נפגע בשל הרשלנות שלו, ישנם לא מעט מקרים בהם זכאי אותו עובד לפיצוי, זאת במרבית המדינות בארצות הברית. פיצוי זה ניתן לרוב בשל חוק הפיצויים לעובדים (WCA). הפיצויים שיכולים להנתן לאותם עובדים שנפצעו אלה תשלומים שבועיים וכיסוי הוצאות רפואיות. אבל, לעיתים קרובות מידי אלה פשוט לא מספיקים כדי לכסות את הכאב והסבל שנובעים מהפציעה במקום העבודה. אותם תשלומים שבועיים מבוססים לרוב על השכר השבועי או החודשי של העובד וכמובן על חומרת הנכות ממנה סובל העובד שנפצע. בין אם מדובר בנכות מוחלטת זמנית או בנכות חלקית או במקרים חמורים יותר בנכות קבועה, בין אם חלקית ובין אם מלאה.

אחריות כלפי צד שלישי

בנסיבות מסוימות על מנת לזכות בפיצוי בשל תאונת עבודה, יש להטיל אחריות כלפי צד שלישי. הצד השלישי יכול להיות אחד מהגורמים הבאים, לדוגמא: הבעליםשל הקרקע, הייזם, אדריכלים, קבלנים, יצרני ציוד העבודה, אלה דוגמאות לצדדים שלישיים שעלולים לשאת באחריות לתאונות עבודה בארצות הברית. כולם יכולים להיות אחראים לתאונה סיבות שונות. על הקבלן המבצע עבודות באתר, כמו גם על קבלני המשנה שלו, לספק הוראות בטיחות לעובדים באתר, הוראות שיבטיחו שהאתר יהיה בטוח באופן סביר.

בין היתר, מחובתם של אותם גופים, לבצע את הפעולות הבאות:

להתריע על סכנות אפשריות באתר

להעסיק עובדים שיהיו אחראים על הזהירות ועל ההתראה באתר העבודה

למנות אנשים שיהיו אחראים על תיאום הבטיחות בין הגופים השונים באתר

לבדוק שכל מפרטי הבטיחות נאכפים.

על יצרני ציוד הבנייה להיות אחראים על עיצוב ותחזוקת מוצרים בטוחים. מוצרים פגומים או מסוכנים יכולים להיות בין הגורמים לתאונות באתרי הבניה. כמו כל ציוד המשמש באתר בנייה, הסיכוי לפציעה הוא גדול.

בין הציוד המשמש את העובדים באתרי הבניה:

פיגומים

כלי עבודה

מנופים

מסועים

כלי נגרות

סולמות

כננות

משאיות

טרקטורים

דחפורים

מלגזות

ציוד כבד

דוודים

מיכלי לחץ

גלאי גז

עורך דין אמריקאי לתאונות עבודה

משרדנו, מעניק ייעוץ משפטי לנפגעי תאונות עבודה בארצות הברית, אנו בעלי רשת שיתופי פעולה רחבה מאוד בכל ארצות הברית, המדובר בשיתופי פעולה עם עורכי הדין המובילים בארה"ב לתביעות נפגעי תאונות עבודה. אם אתה או מישהו מיקיריך נפצע בתאונת עבודה בארצות הברית, צור איתנו קשר לייעוץ ראשוני ולבירור סיכויי תביעתך.

צרו קשר עוד היום לבירור המצב המשפטי של המקרה בו נתקלתם

077-2200122

תקופת ההתיישנות באצרצות הברית, שונה באופן מהותי מהתקופה המוכרת בישראל, לכן מומלץ ליצור קשר בהקדם לטיפול באירוע בו נפגעת.