הליכי בוררות והליכי גישור הפכו בעת האחרונה לאמצעי אלטרנטיבי נפוץ ומקובל לפתרון סכסוכים. 

היתרון המרכזי הטמון בכל אחת מהאופציות הללו קשור לעובדה, שהן חוסכות זמן שיפוטי שהינו ארוך במיוחד בימים אלה, כרוך בהוצאות משמעותיות ולא תמיד מאפשרות לפתור את הסכסוך בזמן אמת. ההתדיינות בבית המשפט עלולה להיות תהליך ארוך ומייגע, הכרוך בהוצאות ניכרות שלעיתים מתאפיין ב"סחבת".

 

גישור

 

הליך הגישור מאפשר לצדדים להגיע לפתרון הסכסוך תוך הקפדה יתרה על רגשותיהם של הצדדים, וכן לספק  ככל הניתן את צורכיהם של הצדדים לסכסוך. בין אם מדובר במערכת יחסים קצרה ועל אחת כמה וכמה במערכת יחסים מתמשכת. הליך הגישור כאשר הוא נערך כראוי, יכול להביא את הסכסוך לסופו תוך תחושה טובה של שני הצדדים ולרוב אף תוך תיקון הכשל במערכת היחסים בין הצדדים. בין אם אתם עומדים בפני תביעה ונשלחתם על ידי בית המשפט לגישור ובין אם החלטתם מיוזמתכם לגשת לגישור, מומלץ לתת להליך את ההזדמנות האמיתית לפתרון הסכסוך על מנת להפיק מההליך את המירב. סיומו המוצלח של הליך הגישור הינו בהסכם גישור שנחתם תוך הסכמה מלאה של הצדדים על הדרך לפתרון הסכסוך. הסכם זה דורש אישור על ביהמ"ש על מנת לקבל תוקף של פסק דין.

 

בוררות

 

לעומת הליך הגישור, הליך הבוררות הינו הליך אלטרנטיבי בו ממלא הבורר את מקומו של השופט בהכרעה בסכסוך, הליך בו בחרו הצדדים בהליך(מבלי לבחור את הבורר) או בחרו הצדדים בבורר ספציפי שיכריע בניהם בשעת מחלוקת. הבורר יכול להיות איש מקצוע בתחום נשוא הסכסוך או אדם אשר דעתו מקובלת על הצדדים, בין אם מדובר באדם בעל השכלה משפטית ובין אם לאו. היתרון של הליכי הבוררות הינו, הזמן השיפוטי שנחסך כמו גם סופיותו של הדיון. פסק הבוררות כמו גם הסכם הגישור דורשים אישור של ביהמ"ש על מנת לקבל תוקף של פסק דין.

 

על אף שבורר או מגשר יכולים להיות אנשי מקצוע שיש להם רקע בתחום בו עוסק הסכסוך, ולא בהכרח במשפטים, רצוי שהם יהיו בכל זאת עורכי דין בעלי השכלה משפטית. מגשר או בורר שהם עורכי דין מכירים את הדינים הנוגעים לסכסוך הנידון, יש להם ניסיון רב בניסוח מסמכים משפטיים, את ניסיונם ניתן לרתום לטובת ניסוח הסכמי הבוררות או הסכמי הגישור ויש להם יתרון ברור על כל איש מקצוע אחר, כאשר יובאו פסק הבוררות או הסכם הגישור לאישור בית המשפט.

 

משרד זלצר עורכי דין מספק שירותים של ייצוג בהליכי גישור ובוררות בין יחידים וחברות וכן בין גופים שונים בעולם העסקי, כמו כן, עו"ד עמיחי זלצר משמש כמגשר או בורר בין צדדים.

 

אם אתם מחפשים ייצוג משפטי בהליכי גישור או בוררות וכן אם אתם זקוקים לבורר או מגשר על רקע סכסוך עם ספק, עם משקיע, בין שותפים או בין חברות, להלן הסיבות בעטיין כדאי לכם לפנות דווקא אלינו:

 

  • עו"ד עמיחי זלצר הוא בוגר קורס גישור של לשכת עורכי הדין בישראל. מעבר לכך, יש לו היכרות רבה עם הליכי גישור ובוררות וניסיון מסחרי מרשים בניהול משאים ומתנים, הן בין צדדים לסכסוך והן בעולם העסקי. ניסיון זה מאפשר לו להשיג תוצאות לשביעות רצון שני הצדדים תוך ניהול משא ומתן אפקטיבי, הוגן וענייני, שיביא סוף למשבר העסקי.
  • לסכסוכים בעולם העסקי ישנה השפעה רבה על ההתנהלות העסקית בין אם מדובר על סכסוך עם ספק או סכסוך בין שותפים או כל סכסוך עסקי אחר, הסכסוך שואב אנרגיות מהצדדים לו ומפריע להתנהלות המוצלחת של העסק. סכסוכים שכאלה, באם לא ייפתרו בזמן, עלולים לפגוע פגיעה ממשית בעסק. לכן, אנחנו בזלצר עורכי דין מקפידים על ניהול ההליכים ברוח טובה, ביעילות, בתבונה, ברגישות ובמהירות האפשרית.
  • הזמינות והנגישות שלנו בזלצר עורכי דין הן גבוהות מאוד, ולקוחותינו מקבלים מענה מיידי לכל צרכיהם, גם טלפונית, כך שכל לקוח יכול להרגיש בטוח, כי כל שאלה תקבל התייחסות, ובזמן.
  • כראש המשרד, מעורב עו"ד עמיחי זלצר בכל הליך בוררות או גישור מהרגע שבו פנה הלקוח אל המשרד ועד להגעה לפסק הבוררות או להסכם הגישור, זאת גם במידה והוא אינו מטפל בתיק הגישור או הבוררות באופן אישי.

 

לקבלת מידע נוסף ולתיאום פגישת ייעוץ ראשונית חייגו 077-2200122