אנו בזלצר עורכי דין מציעים שירות משפטי מקצועי ויעיל גם בתחום דיני הירושה, לרבות ליווי משפטי בקבלת צו ירושה, צו קיום צוואה, עריכת צוואות, ניהול עיזבונות ופתרון סכסוכים בין יורשים.

תחום דיני הירושה, דורש הכרה והבנה של המטריה המשפטית ולכן מומלץ לנהל פעולות בתחום זה באמצעות עורך דין המתמצא בתחום.

עו"ד עמיחי זלצר שימש במשך כחמש השנים כנציג ישראלי של משרד עורכי דין אמריקאי מוביל, משרד התובע בשם נפגעי טרור ישראלים ואחרים בארה"ב. בין יתר התחומים בהם עסק בשנים אלה, סייע עמיחי ללקוחות המשרד להגיש בקשות שונות לרשם לענייני ירושה.

ניסיוננו העשיר וכן המוניטין הרב שצברנו בטיפול בתיקים בתחום דיני ירושה, מאפשר לנו ב"זלצר עורכי דין" להעניק ללקוחותינו שירות יעיל ומקצועי כנדרש בפעולות משפטיות בתחום זה. החלק מאמנת השירות במשרדנו, אנו מתחייבים ללוות את לקוחותינו בכל שלב עד קבלת התוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורם. חשוב לציין כי תחום דיני הירושה, מעבר להיותו תחום משפטי מורכב, הדורש התמצאות בסעיפי החוק השונים, והכרת הפסיקה הענפה, דורש גם הבנה ורגישות, שכן ברוב המקרים, אנשים הפונים לייעוץ משפטי בענייני ירושה או ניהול עזבון נמצאים במצב אישי מורכב ורגיש, בסמוך לפטירת קרוביהם, המחייב מידת רגישות, הבנה ותשומת לב. אנחנו ב"זלצר עורכי דין", מתחייבים למתן שירות מקצועי מבחינה משפטית לצד יחס אישי ורגישות שהינם כאמור חלק בלתי נפרד מייעוץ משפטי בכלל ובתחום דיני הירושה בפרט.

בין התחומים בהם אנו עוסקים בתחום דיני הירושה:

בקשה לצו ירושה או לצו קיום צוואה

התנגדויות לצו ירושה

בקשה למינוי מנהל עיזבון

בקשה לתיקון צו ירושה או צו קיום צוואה

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדויות לצו ירושה או לצו קיום צוואה

בקשות להעתק צו ירושה או צו קיום צוואה

עריכת הסכמים שונים בין יורשים

סיוע בפתרון סכסוכי ירושה בין יורשים

מספר לא מבוטל של הפונים אלינו, אינם מודעים לזכויותיהם מכוח דיני הירושה, ואינם מכירים את מעמדם החוקי כיורשים. צו ירושה הוא למעשה צו הניתן בידי הרשם לענייני ירושה ומהווה הצהרה על זכויותיהם של היורשים וחלקם בעיזבון המנוח. חשוב להבין כי הצו לכשעצמו, אינו יוצר זכות מהותית. אלא בגדר זכות דקלרטיבית (הצהרתית) בלבד. מי שזכאי לבקש צו ירושה הם יורשים על פי דין. הוצאת צו ירושה היא הדרך במקרים בהם המנוח לא הותיר אחריו צוואה, אז דיני הירושה הם שקובעים את חלוקת הירושה. יורשי המנוח צריכים להוציא צו ירושה מאת הרשם לענייני ירושה על מנת לקבל את חלקם בעיזבון המנוח. ללא צו ירושה כדין, לא ניתן להעביר את רכוש המנוח ליורשיו, לעיתים לא ניתן לבצע פעולות בחשבון הבנק של המנוח (גם כאשר היורשים שותפים בחשבון) ולכן מדובר בפעולה משפטית מחייבת. סע' 13 א' לחוק הירושה קובע את הפרוצדורה המשפטית להגשת צו ירושה, יש להגיש בקשה לצו ירושה או צו לקיום צוואה לרשם לענייני ירושה הממוקם בסמוך למקום בו התגורר המוריש במותו. לשם הוצאת צו ירושה יש למלא בקשה למתן צו ירושה, לצרף מסמכים כנדרש בחוק ולחתום עליהם בפני עו"ד. חשוב לציין כי הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרות, לרבות אגרת פרסום. הבקשה לצו מתפרסמת בעיתונות ובזמן זה ניתן להתנגד לה באחד המקרים הבאים: במידה והמתנגד מחזיק בידיו צוואה תקפה, שניתנה לו על ידי המנוח. או במקרים בהם חלוקת העזבון לא עומדת בדרישות החוק. במקרים בהם המנוח הותיר אחריו צוואה המורה על חלוקת נכסיו בין היורשים, כדי שיוכלו היורשים לחלק את הרכוש בהתאם לצוואה עליהם להוציא צו קיום צוואה- המצהיר על נכונותה ותוקפה. ללא צו קיום הצוואה, לא יוכלו היורשים לפעול באופן חוקי על מנת לממש אותה.

על מנת להבטיח את חלקכם בירושה, יש להגיש את הבקשות בענייני ירושה כנדרש בתקנות ובחוקי הירושה. אנו ב"זלצר עורכי דין" מתחייבים לטיפול מסור, ענייני, מקצועי ורגיש בכל בקשה. אנו נעשה כל מאמץ להעניק לכם ביטחון ולשמור על זכויותיכם בקבלת חלקכם בירושה עפ"י החוק. בשל ניסיוננו בתחום, אנו מודעים למורכבות ולקושי המלווה משפחות בעת הוצאת צו הירושה או צו קיום הצוואה ולכן, אנו פועלים תוך ניסיון לשתף את מירב בני המשפחה בתהליך תוך רצון לגשר על הפערים העלולים להיווצר בין בני המשפחה בזמן הגשת הבקשות, כמו כן, נשתדל ליצור אווירה טובה בין היורשים.

לקבלת מידע ולתיאום פגישת ייעוץ חייגו 077-2200122